Történik: Magyarországon, Mária Terézia uralkodása
idején
Szereplők:
Homonnay Péter gróf |
Németh Gábor / Füsti Molnár Béla |
Conte Camero |
Kokas László |
Zsupán Kálmán |
Kenesei Gábor / Füsti Molnár Béla |
Barinkay Sándor |
Jankovics József |
Szaffi
|
Páni Piroska
|
Czipra
|
Simon Katalin
|
Mirabella
|
Halász Aranka
|
Arzéna
|
Marton Kovács Katalin
|
Ottókár
|
Lengyel Gábor
|
Egyéb programok:
2002. június 26. 17 óra
Simontornyai Színházi Nyár 2002. - Ünnepélyes megnyitó a Vármúzeumban
Köszöntőt mond: Dr. Dávid Ibolya országgyűlési képviselő
Szabó Zoltán festőművész, Munkácsy-díjas, Tornyai díjas, érdemes
művész, Angyalföld díszpolgára kiállítása a Vármúzeumban
Megnyitja: Egri Mária művészettörténész
Pannónia Klezmer Band hangversenye a Várudvarban
Zsákai Ferenc Gyula művészeti vezető, ének
Az együttes tagjai:
Fehérvári Gábor klarinét
Solt István hegedű
Takács Zsolt tuba
Vadócz Dávid dob
Zámbó Judit hegedű
2002. június 27. 18 óra
Cseh Gábor
festőművész kiállítása
Helye: Fried Művelődési Ház, Simontornya
Megnyitja: Dr. Jánosi György országgyűlési képviselő
Megtekinthető: 2002. július 4-ig.
2002. június 27. 19 óra
Kovács Endre orgonaművész hangversenye
Helye: Római katolikus templon, Simontornya
Közreműködik: Csavlek Etelka operaénekes
2002. június 27. 21 óra
Johann Strauss: A cigánybáró
Nem hivatalos főpróba
2002. június 28. 18 óra 30 perc
Urexweileri Fúvósegyüttes és a
Marpingeni Szamba Totál Táncegyüttes
műsora
Helye: Vár tér, Simontornya
2002. június 29. 10 óra
Ozora, Várkastély
A várkastély helyreállított földszinti termeiben
Illyés Gyula életmű
kiállításának és
Bazsonyi Arany festőművész retrospektív tárlatának
(térítésmentes) megtekintése.
2002. június 29. 15 óra
Kórustalálkozó a Fried Művelődési Házban a Simontornyai Krammer Ferenc
kórus szervezésében
Az együttes vezetője: Váminé Horváth Borbála
2002. június 29. 18 óra 30 perc
Urexweileri Fúvósegyüttes és a
Marpingeni Szamba Totál
Táncegyüttes műsora
Helye: Vár tér, Simontornya
2002. június 30. 10 óra
Réti-major (Sárgegres után)
Halászati Múzeum megtekintése, halászati bemutató (utazás egyénileg)
2002. június 30. 17 óra 30 perc
Magyar Virtuzok Kamarazenekarának hangversenye
Vezényel:
Szenthelyi Miklós
Helye: Vármúzeum udvara, Simontornya (eső esetén a Fried Művelődési Házban)
Simontornya Város Önkormányzatának ünnepi közgyűlése
Közreműködik:
Budai Ilona népdalénekes és a
II. Simontornyai
Énekes Népzenei Tábor résztvevői
Decsi Lakodalmas
Előadja:
Csillagrózsa Hagyományőrző Táncegyüttes
Művészeti vezető: Lőrincné Polányi Jusztina
2002. június 30. 23 óra
Herczeg disco
2002. július 1. 19 óra
"Csocsó" című film vetítése a Fried Művelődési Házban
2002. július 2. 19 óra
"Hídember" című film vetítése a Fried Művelődési Házban
2002. július 3. 19 óra
"Bridget Jones naplója" című film vetítése a Fried Művelődési Házban
2002. július 5.
Simontornyai amatőr képzőművészek bemutatkozása
Megnyitja: Tímár László, a Tolna megyei Közgyűlés alelnöke
2002. július 5. 18 óra
A szegedi
PAVANE Táncegyüttes Zászlóforgató csoportjának műsora
a Vár téren
Történelmi táncok a várudvaron
Reneszánsz: angol körtánc, spanyoletta-gyertyás tánc, bouffon-francia
kardtánc
19. századi magyar táncok: sortánc és vigadó, körmagyar, palotás
Előadja:
PAVANE Táncegyüttes
2002. július 5. 19 óra 30 perc
"Évszázadok magyar imádságai" históriás és liturgikus énekek
Haramza László operaénekes, a Pécsi Nemzeti Színház és a budapesti
Operettszínház szólistája és barátainak műsora a rk. templomban.
2002. július 5. 22 óra
Herczeg disco
2002. július 6. 8 óra
Színházi Napok Teniszkupa - selejtező
Helye: Fürdő utcai teniszpálya, Simontornya
2002. július 6. 20 óra 30 perc
Nagyváradi Színház Szigligeti Társulata
Varga Gábor: Tábornokok - történelmi játék 11 képben
Helye: Vármúzeum szabadtéri színpada, Simontornya
2002. július 7. 8 óra
Színházi Napok Teniszkupa - döntő
Helye: Fürdő utcai teniszpálya, Simontornya
2002. július 7. 17 óra
"Mátyás az igazságos" - zenés mesejáték
Helye: Vármúzeum udvara, Simontornya
Az oldalt összeállította
Rühl Gizella